Maqedonia e Veriut, çështja e censusit

18/01/2021 8:51 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintViti 2021 për Maqedoninë e Veriut duhet të jetë viti i censusit të ri të përgjithshëm, pas dështimit në vitin 2011. Sidoqoftë, shumë çështje mbeten të pazgjidhura: përfshirja e emigrantëve dhe tema delikate e ekuilibrit etnik janë një shqetësim i veçantë, shkruan Aleksandër Samardjiev, Tetovë. A do të ketë një census në vitin 2021 në Maqedoni? Pyetja bëhet vazhdimisht në vend – jo vetëm për shkak të pandemisë COVID-19, por edhe për shkak të problemeve serioze që dolën në vitin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of