Maqedonia e Veriut dhe Turqia, pjesë e projektit “Europa e Bashkuar”

12/07/2021 10:01 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMaqedonia e Veriut dhe Turqia janë pjesë e projektit “Europa e Bashkuar”, deklaroi presidenti i Maqedonisë së Veriut. Në një intervistë për “Anadolu Agency” përpara Forumit treditor të Diplomacisë në Antalia, Stevo Pendarovski, tha: “Për fat të keq, historitë tona të përbashkëta europiane nuk janë aq të suksesshme dhe të mira për t’u dëgjuar. Nuk do të fajësoja askënd tjetër, veç vetvetes”, tha ai. Sidoqoftë, e vërteta është se një pjesë e fajit u takon edhe “partnerëve tanë europianë dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of