Maqedonia e Veriut / Gara për tenderin e koncesionit të HEC-it Cebren

29/03/2021 10:38 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria e Maqedonisë së Veriut tha se nëntë kandidatë ndërkombëtarë janë kualifikuar në fazën e dytë të një procedure tenderimi për një kontratë koncesioni për ndërtimin e hidrocentralit Cebren – një projekt që pritet të kushtojë të paktën 500 milionë euro (596.8 milionë dollarë) deri në 600 milionë euro. Qeveria zgjodhi pesë konsorciume dhe katër ofrues individualë për të vazhduar procedurën e tenderimit, nga dhjetë kandidatë që paraqitën interes, tha ajo në një deklaratë të shtunën. Anëtarët e konsorciumeve që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of