Maqedonia e Veriut / Në krye të “Doing Business 2020” të Bankës Botërore

11/11/2019 12:34 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMaqedonia e Veriut kryesoi vendet e Europës Juglindore në raportin e fundit të Doing Business 2020, të Bankës Botërore të publikuar së fundmi. Megjithatë, ajo humbi shtatë pikë në krahasim me vitin e kaluar, ndërsa Kroacia, Serbia dhe Sllovenia ishin ndër të vetmet shtete që e përmirësuan renditjen e tyre në krahasim me publikimin e vitit të kaluar, sipas të dhënave të publikuara nga raporti Doing Business 2020. Maqedonia e Veriut e bëri më të lehtë zbatimin e kontratave të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of