Maqedonia e Veriut / Vlerësime nga BE për energjinë diellore

02/03/2020 10:40 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMbikëqyrësi i Energjisë në Bashkimin Europian vlerësoi javën e kaluar Maqedoninë e Veriut për fillimin e një projekti pionier midis aspirantëve të BE-së për të shndërruar një minierë të vjetër qymyrguri në dy termocentrale diellore, në përputhje me objektivat për të ulur ndotjen dhe për të zgjidhur problematikat e ndryshimit të klimës, shkruan “Reuters”. Blloku prej 27 anëtarësh ka prezantuar së fundmi planet e tij të përmbushjes së objektivave të emetimit neto të gazit serrë deri në mesin e këtij […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of