Maratona e vaksinimit COVID-19  

08/02/2021 11:45 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTeksa qeveritë nxitojnë për të vaksinuar njerëzit, ato duhet të jenë të kujdesshme në hapat e ardhshëm   Është përshkruar si një garë midis infeksioneve dhe injeksioneve, shkruan The Economist. Nëse është kështu, infeksionet janë ende fitues. Rreth 5 milionë raste të reja COVID-19 po regjistrohen çdo javë në të gjithë botën. Teksa po shtypej numri i radhës i The Economist, rreth 51 shtete kishin filluar të administronin vaksinat, sipas faqes online Our World in Data. Javën e kaluar, u […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of