Mario Draghi është një shans i ri për Italinë

01/03/2021 10:44 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga bankier në kryeministër. Emërimi i tij si kryeministër është i mirë për vendin dhe Europën   Italia është mjaft e madhe për të pasur ndikim masiv në Europë. Disa vende si Greqia ose Portugalia, janë në borxhe të mëdha, por vendet e tjera europiane mund t’i shpëtojnë ato, nëse është e nevojshme, shkruan The Economist. Vende të tjera si Franca, Spanja apo Gjermania, kanë borxhe të mëdha në terma absolutë, por falë madhësisë së ekonomive të tyre dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of