Marketingu në pandemi dhe trendi i giveaway

15/03/2021 11:31 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Industria e marketingut iu përshtat dinamikës së pandemisë në vitin 2020 e në vazhdim. Një nga trendet më popullore është “dhurimi” (giveaway), ndërkohë që gjithçka është rrotulluar rreth rrjeteve sociale dhe e-commerce. Pjesa dixhitale ka vijuar rritjen dhe biznesi po e sheh si kanal të rëndësishëm ku po zhvendos buxhetet për të arritur konsumatorin. Kjo nuk e ka zbehur gjithsesi pjesën e kanaleve tradicionale. Ekspertët e fushës pohojnë se COVID-19 nxori në pah markat me vizion, të cilat edhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of