Masat anti-Covid, Ikonomi apel bizneseve të hapura: Respektoni rregullat, ka penalitete

11/05/2020 12:01 PM 0 komente

Bizneset e hapura duhet të zbatojnë protokollin e sigurisë, në mënyrë që të mbrojnë jetën e qytetarëve. Zëvendësministrja e Financave dhe Ekonomisë, Belinda Ikonomi, u bëri apel të gjitha bizneseve që tashmë kanë rinisur aktivitetin e tyre të respektojnë rregullat, pasi moszbatimi i tyre parashikon penalitete. “Gjatë inspektimit konstatuam se ka pasur raste kur protokolli i sigurisë nuk është zbatuar në tërësinë e tij. Në këto raste këshilluam biznesin, duke i orientuar ata se në rast moszbatimi të rregullave do […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of