Mashtrimi 3.7 milionë euro / Zbulohet skema piramidale

26/08/2019 8:03 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPolicia ka arrestuar 7 persona dhe ka shpallur në kërkim një tjetër, të cilët kanë përfituar nëpërmjet mashtrimit 3.7 milionë euro kredi fiktive. Sipas njoftimit zyrtar të Policisë së Shtetit, ata janë pjesë e stafit të një fondacioni. Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë së Tiranës, pas kallëzimit të bërë nga drejtuesit e një fondacioni për dhënie kredie, se një pjesë e stafit të tij kishin dhënë kredi fiktive, me qëllim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of