Mashtrimi dhe kontrolli i TVSH r se

08/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Agim Dobi Ne pergjithesi, vitet e fundit, domosdoshmeria per te forcuar kontrollin e TVSH – se, ka qene nje shqetesim i perhershem i shume vendeve ne tranzicion, sepse mashtrimi me TVSH eshte pothuajse njesoj ashtu si me tatimet e tjera. Nje kontroll efektiv per mashtrimin me TVSH konsiderohet vendimtar per zbulimin dhe ndeshkimin e atyre bizneseve qe, ne menyre tipike, si burime te perbashketa te mashtrimit me TVSH – ne, kane shitjet, mosregjistrimin e bizneseve, mosdeklarimin e arketimeve bruto […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of