Mashtrimi me kartat, fenomen ne rritje

24/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTendenca ne rritje mbledh per here te pare ne takim bankat, prokurorine dhe policine. Qellimi: Rritja e bashkepunimit me ane te informacionit Forma e zhvillimit bankar në vend po tërheq “vëmendjen” e mashtruesve me kartat e klonuara, duke tentuar të vjedhin informacionin dhe më pas përdorimin për interesa personale. Shqipëria nuk përbën ende shqetësim, nuk konsiderohet problem, por sipas drejtuesve të bankave dhe ekspertëve ligjorë të fushës, rastet dhe trendi në rritje e bën të nevojshme rritjen e bashkëpunimit dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of