Matje ndryshe

01/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Instat do ta masë nivelin e papunësisë duke u bazuar në anketime Matja e nivelit te papunesise ne te ardhmen do te kryhet nepermjet anketave dhe jo me duke u bazuar ne te dhenat e institucioneve. Instituti i Statistikave (Instat) ka publikuar te dhenat e anketes se pare qe u krye gjate vitit 2007 dhe e njejta rruge do te ndiqet edhe ne vitet 2008 dhe 2009. Sipas drejtores se Instat, Dr.Ines Nurja, anketimi eshte nje […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of