Mbarojnë efektet e ‘Pranverës Arabe’, fabrikat kthehen në Lindje

12/08/2019 8:10 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Grupi gjerman i veshjeve Triumph u largua këtë vit nga porositë në Shqipëri, pas një bashkëpunimi disavjeçar me kompaninë Shqipëria Tricot në Shkodër. Leqejza tha se kompania e argumentoi tërheqjen nga biznesi me faktin se grupi kishte ndryshuar drejtuesit dhe se ishte përfshirë në një proces ristrukturimi. Më vonë morën vesh se, kontrata ishte zhvendosur në Tunizi. ‘Pranvera Arabe’ nisi pikërisht në Tunizi në vitin 2010, pasi një shitës ambulant i dhunuar nga policia i vuri flakën vetes. Ngjarja […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of