Mbeshtetje per te rritur konkurrueshmerine

05/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ismail Beka Nje analize e tregtise se jashtme per prodhimet agrare. Pse kemi nje nivel kaq te larte te deficitit ushqimor. çfare duhet bere per te nxitur prodhimin vendas dhe ne cilet sektorer Tregtia e jashtme e mallrave per Shqiperine shenon rritje te konsiderueshme nga viti ne vit. Per vitin 2007 volumi i tregtise se jashtme arriti mbi 3.8 miliard euro (rreth 800 milion euro eksporte dhe rreth 3 miliard euro importe). Nje nivel i tille i volumit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of