Mbinxehje, apo rmbiftohjer e Shqiperise

04/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ornela Liperi Ndërsa në Bullgari dhe Rumani, thellimi i deficitit të llogarisë korente dhe rritja e shpejtë e kredisë po çojnë në një mbinxehje të ekonomisë dhe rritje domethënëse të presioneve inflacioniste, a rrezikohet dhe Shqipëria nga një zhvillim i tillër! Teksa ekonomitë e Ballkanit po përballen me dukurinë e mbinxehjes për shkak të rritjes së tyre të shpejtë ekonomike (shiko nëndarjen Bullgaria e Rumania, sinjalet e mbinxehjes), Shqipëria në pamje të parë duket se është larg kësaj […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of