Mbiprodhimi nxit eksportin e vezeve

02/12/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga A.MUçAJ Per kompanite kryesore prodhuese ne vend duket se ky vit ka qene i mbare. Prej vitesh, prodhimi vendas i vezeve ka ploteusar kerkesat e tregut ne vend, por kohet e fundit, mbiprodhimi ka nxitur rritjen e eksporteve. Sipas te dhenave nga Zyrat e Statistikes prane Ministrise se Bujqesise, Ushqimit dhe Mbrojtjes se Konsumatorit (MBUMK) sasia e vezeve te eksportuara u rrit pak me shume se dy here gjate nente muajve te pare te ketij viti krahasuar me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of