Mbledhjet zëvendësohen me Zoom, punonjësit nuk menaxhojnë dot kohën

08/03/2021 12:12 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Lindita punon në një institucion ndërkombëtar në Tiranë. Që prej fillimit të pandemisë rutina e saj e përditshme ndryshoi. Puna nga zyra ia la vendin asaj në shtëpi. Por, ndonëse në pamje të parë kjo mund të rezultonte më praktike, faktikisht ndodhi e kundërta. Mbledhjet online në platformën zoom ishin shumë të shpeshta dhe në çfarëdolloj ore, edhe jahstë orarit zyrtar të punës, duke e bërë shumë të vështirë menaxhimin e kohës. Shumë mbledhje nga sipërmarrjet në vend, diskutime, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of