Mbretëria e Bashkuar parashikon hapjen totale në qershor

01/03/2021 10:42 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson u zotua të rihapë dyqanet e Anglisë dhe aktivitetet në ambiente të hapura nga mesi i prillit, ndërsa deklaroi qëllimin e tij për të hapur plotësisht ekonominë nga 21 qershor. Në një deklaratë për Parlamentin, Johnson përcaktoi katër hapa për të rihapur me kujdes vendin pas bllokimit të tij, duke paralajmëruar se do të duhej të kishte të paktën pesë javë ndërmjet secilës masë për të gjykuar ndikimin në infeksionet dhe vdekjet. “Kërcënimi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of