Mbyllet “The Daily”, një dështim i paralajmëruar

10/12/2012 1:33 PM 0 komente

Gazeta e dedikuar për “iPad” dhe që u krijua nga “News Corporation” dy vjet më parë, tashmë është në “buzë të greminës”. Përdoruesit nuk janë të gatshëm të paguajnë për një gazetë elektronike? Jo, nuk është kjo, arsyeja e dështimit ka të bëjë me një nismë që u ndërtua keq si në planin e mbështetjes, identitetit dhe inovacionit. Duhet të ishte lajmëtari i një brezi të ri gazetash dhe mendimesh të shkruara dhe të krijuara për programet dixhitale të erës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of