Mbyllja 2, pasojat e pritshme

16/11/2020 12:13 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShumë sektorë të ekonomisë nuk e kanë marrë ende “veten” nga karantina e mars-prillit. Nga kriza e COVID-19, humbjet më të larta janë te restorantet, agjencitë e udhëtimit dhe prodhuesit e veshjeve. Nëse situata epidemiologjike përkeqësohet dhe qeveria detyrohet të mbyllë për së dyti vendin, shoqatat e bizneseve, sipërmarrës dhe ekspertë paralajmërojnë falimentimin e ekonomisë. Mungesa e ndihmës financiare pritet të nxisë edhe protesta…   Dorina Azo Edhe pas 6 muajsh nga përfundimi i karantinës së marsit, situata nuk paraqitet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of