Mbylljet e shkollave nga Covid-19 po zgjerojnë ndarjet e klasave në Europë

01/03/2021 10:43 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Një tregim i dy kolegjeve. Dhe kjo vetëm do të përkeqësohet   Askush nuk është asnjëherë gati për karantinim. Por kur Holanda mbylli shkollat në dhjetor, Kolegji Herman Wesselink, një shkollë e mesme në një lagje të pasur të Amsterdamit, ishte më gati se të tjera, shkruan The Economist. Rreth gjysma e studentëve të shkollës kanë prindër që kanë përfunduar arsimin e lartë. Pothuajse të gjithë kanë nga një dhomë gjumi për të studiuar. Shkolla u ka dhënë nxënësve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of