Më e vështira ka kaluar, sezoni veror do të jetë përcaktues për ekonominë

03/05/2021 9:13 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Flutura Veipi, Drejtore e Përgjithshme Ekzekutive e Union Bank   Flutura Veipi, Drejtore e Përgjithshme Ekzekutive e Union Bank, thotë për revistën “Monitor” se, ndikimi i krizës në sektorin bankar ishte më i vogël nga sa pritej. Sistemi ruajti përfitueshmërinë dhe vazhdoi rritjen e kreditimit, edhe falë masave lehtësuese të Bankës së Shqipërisë. Sipas saj, momenti më i vështirë ka kaluar dhe viti 2021 do të jetë më i mirë për ekonominë dhe sistemin bankar. Znj. Veipi mendon […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of