Me e veshtire per te marre kredi

01/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Bankat po tregohen me te kujdesshme ne dhenien e huave. Sipas rezultateve te vrojtimit te Bankes se Shqiperise mbi opinionet e bankave te nivelit te dyte, per aktivitetin kreditues per pjesen e dyte te vitit 2007, bankat raportojne se gjate pjeses se dyte te vitit, jane shtrenguar ndjeshem procedurat dhe politikat e kredidhenies per bizneset dhe per financimin e konsumit te individeve. Edhe per pjesen e pare te vitit 2008, huadhenesit nuk kane parashikuar te ndermarrin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of