Me kembe ne toke

06/11/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintParashikimet per rritje te ardhurash 8.6%, bazuar mbi rritjen ekonomike 5.5%, rikthejne optimizmin te qeveria, pas korrigjimeve ne 2010-n. Parametrat e buxhetit dhe perplasjet e para Ecuria e deritanishme e mbledhjes së të ardhurave dhe treguesit ekonomikë në tërësi i japin kurajë qeverisë të parashikojë një buxhet edhe më të madh për vitin 2011. Ministri i Financave, në prezantimin publik të buxhetit, në prani të FMN-së, paraqiti treguesit ekonomikë të vendit, siç ishin rritja e eksporteve, kreditimi dhe përmirësimi i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of