Më ngadalë, më mirë

03/02/2020 12:17 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintA është rritja e ulët ekonomike një tregues suksesi? Po, shprehet Dietrich Vollrath, një profesor ekonomie, në librin e tij më të ri “Fully Grown” (Pse një ekonomi në stanjacion është një tregues suksesi), libri më i ri nga Dietrich Vollrath. Universiteti i Çikagos; 296 faqe; 27.50 $/ 20 £.   Midis viteve 1950 dhe 2000, PBB-ja për person në Amerikë u rrit me një normë mesatare vjetore prej 2.3%. Gjatë periudhës 2000-2018, ajo shënoi një rënie me rreth 1/2. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of