Më pak para në kuleta

11/02/2013 4:14 PM 0 komente

Zgjerohet ndjeshëm numri dhe përdorimi i kartave bankare në vend. Kartat e kreditit kanë pësuar rritjen më dinamike në vitin 2012, rreth 55% më shumë se një vit më parë. Shqiptarët shtojnë edhe blerjet dhe pagesat në internet   Nga Laura Çela Shqiptarët kanë rritur me shpejtësi përdorimin e kartave bankare gjatë vitit të fundit. Megjithëse “besnikë” të blerjeve në “cash”, konsumatorët duket se tashmë po orientohen gjithnjë e më shumë drejt mënyrave bashkëkohore të pagesave dhe blerjeve. Sipas të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of