Me rregulla të reja

22/04/2013 10:33 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProjektligji “për koncesionet dhe partneritetin publik privat” parashikon rregulla të qarta operimi, kompetenca të reja, bonuse dhe afatet Sektori i koncesioneve në vend po zhvillohet me ritme të shpejta, ku qeveria po mundohet të ofrojë çdo shërbim apo të drejtë operimi përmes kësaj skeme të privatit. Megjithatë, bashkë me volumin e madh të kontratave dhe bumin e investimeve, sërish vërehet kaos në trajtimin e koncesioneve, që edhe pse me ligj të hartuar gati pesë vite më parë, me ndihmën e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of