Me shume cokollate, me cmim me te larte

18/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPavaresisht tendences per te rritur konsumin, shqiptaret konsumojne pak cokollate krahasuar edhe me vendet fqinje Nga Albana MUCAJ Temperaturat e ulëta dhe festat e fundvitit pritet të rrisin konsumin e çokollatave. Tregtarët pohojnë se ka pasur rritje të konsumit këto ditët e fundit dhe për më tepër, pritet të ketë rritje të blerjeve në prag të Vitit të Ri. Më të preferuara janë çokollatat fondente me përqindje të lartë kakaoje, tregon shitësja e një dyqani të ngritur në kryeqytet, posaçërisht […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of