Me shume drithe per nje hektar

24/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Megjithe rritjen e rendimentit te disa kulturave ne vite, ekspertet e vleresojne kete tregues ende te ulet Rendimenti i prodhimit te shume kulturave bujqesore ka pesuar nje ndryshim te dukshem gjate vitit te kaluar ku per disa kultura eshte rritur per te tjera me i ulet. Sipas eksperteve te Ministrise se Bujqesise dhe Ushqimit, arsyet kryesore te ketyre ndryshimeve jane: thatesirat e theksuara gjate vitit 2007, por edhe ndryshimet ne vleresimin e siperfaqes se tokes bujqesore […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of