Më shumë energji e pastër, mundësia e madhe e botës post-COVID

06/07/2020 9:52 AM 0 komente

Rënia e investimeve në lëndët djegëse fosile, e lidhur me tkurrjen e kërkesës, tani mund të ndiqet nga një zhvendosje drejt energjive të ripërtëritshme. Kjo pikë kthese do t’i bënte mirë shëndetit të planetit dhe ekonomive individuale të vendeve. Edhe në këtë pikë, Europa duket se është gati, por mbeten për t’u zgjidhur çështjet e gazit dhe ato bërthamore.   Këtë vit, investimet globale në energji do të tkurren me 20% krahasuar me vitin 2019. Në pamje të parë duket […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of