Me shume pergjegjesi sociale

21/10/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ   Kompanite shqiptare, prodhuese apo ne sektorin e sherbimeve, kane rritur dukshem pergjegjesine e tyre sociale. Sipas eksperteve te nje projekti gjerman, qe po vepron ne rajonin e Europes Juglindore, kompanite shqiptare kane permiresuar standardet e punes dhe kane zhvilluar raporte me te mira me klientet apo furnitoret. Sipas perfaqesuesit gjerman te kompanise Iltis, qe ka fituar te drejten e zhvillimit te ketij koncepti ne Europen Juglindore, “nga kontaktet e zhvilluara me kompanite ne rajon numri […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of