Me syrin e maqedonasve

26/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pergatiti: M.Sinemati Ne plazhet e Durresit, Vlores dhe te Sarandes te mbushur me turiste nga Maqedonia Pjesa shqiptare e Adriatikut po behet gjithnje e me shume me terheqese per turistet nga Maqedonia, sidomos te atyre sllavo-maqedone. Nje nga arsyet kryesore eshte se bregdeti shqiptar eshte me afer dhe kalimi i pushimeve verore ne plazhet e tij – me pak i kushtueshem. Sigurisht, duhet te pranohet se krijimin e nje situate te tille, pra riorientimin e turisteve maqedone drejt bregdetit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of