Mehmeti: Ekonomia e Kosovës në gjendje të rëndë, goditje të tillë s’ka pasur në 20 vite  

18/01/2021 8:54 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Guvernatori i Bankës Qendrore së Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti, ka folur në një intervistë të gjatë për revistën “Monitor”. Sipas tij, ekonomia e Kosovës është në gjendje të rëndë dhe se, në këtë situatë, Kosova nuk ka qenë prej 20 vitesh. Shefi i BQK-së thotë se rënia ekonomike këtë vit është 7.2%. Mehmeti ka treguar se ndikim të rëndësishëm në rënien e aktivitetit ekonomik në Kosovë kishin edhe masat e kufizimit të lëvizjes nga shtetet e tjera. Infuzionin […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of