Mehmeti: Qeverisë i mungon vizioni për arsimin

16/09/2019 8:13 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEksperti i politikave arsimore, Ndriçim Mehmeti, thotë se sistemi arsimor në vend vuan nga mungesa e financimeve, një vizion i qartë dhe politizimi i sektorit. Pasojat janë një arsim që nuk ka lidhje me tregun e punës   Viti i ri shkollor po afron. Në këndvështrimin tuaj, cilat janë problematikat më të mprehta të këtij viti, si në logjistikë ashtu edhe në modelet e mësimdhënies dhe kurrikulave? Problemi më i madh është mungesa e një vizioni të qartë të Ministrisë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of