Mendimi ekonomik shqiptar, pak i degjuar

26/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Institutet kërkimore ekonomike duhet të kenë një raport afatgjatë me organet vendimmarrëse, apo duhet të jenë fleksibël dhe konkurrentë mes tyre. Ekspertët diskutojnë mbi pozicionin dhe aktivitetin e instituteve në Shqipëri, ndërsa në vende të tjera edhe në rajon, ato janë konsoliduar dhe kontribuojnë në zhvillimin e ekonomive të tyre. Analizat ekonomike e financiare përbëjnë një element thelbësor për zhvillimin ekonomik të vendit. Në kushtet kur Shqipëria ka ndërmarrë dhe duhet të marrë shumë hapa të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of