Merkel po sulmohet gjithnjë e më shumë nga rivalët

19/02/2018 11:11 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë momentin e dobësisë së Angela Merkel, disa prej rivalëve më të ashpër që ajo i kishte lënë mbrapa gjatë ngjitjes së saj në kancelarinë gjermane, janë kthyer për ta ndjekur. Merkel mund të ishte përshtatur me parodinë e frikshme që u shpërnda nëpër rrugët e Dyseldorfit javën e kaluar: një merimangë e zezë me gjak që dilte nga goja e saj, e rrethuar nga kafkat dhe eshtrat e armiqve politikë të së kaluarës dhe një flamur që lexonte “Tjetra, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of