MES BIZNESIT Te VOGeL DHE Te MADH

19/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Si do të funksionojë skema e re që detyron biznesin e vogël të paguajë tatim mbi të ardhurat 10%. I "shpëtojnë" vendimit vetëm tregtarët ambulantë, ndërkohë që të tjerët do të detyrohen të vendosin arka, të përdorin fatura dhe të bëjnë bilance të thjeshtuara Që nga marsi i 2009-ës bizneset e vogla do të bëhen pjesë e një skeme të re tatimore. Pjesa dërrmuese e subjekteve që deri më sot janë etiketuar si "të vegjël" me një xhiro deri […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of