Mes mbijeteses dhe fitimeve

26/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ornela Liperi Cilat kane qene normat e fitimit ne ekonomi sipas sektoreve dhe disa kompanive kryesore. Si jane luhatur ato ne periudhen 2005-2007. Si po mbijetojne bizneset mes rritjes se kostove dhe presioneve te qeverise per rritje te deklarimeve te aktivitetit. Nga renia e normave te kthimit ne disa sektore e deri te fitimet rekord te kompanive te telefonise se levizshme Viti 2007, padyshim qe ishte i veshtire per bizneset. Nje sere zhvillimesh te jashtme dhe te brendshme […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of