Mes natyrales dhe organikes

02/07/2018 8:35 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Një tendencë e re po zhvillohet mes shqiptarëve, “dashuria” për organiken dhe natyralen. Në konceptimin se çfarë produktesh janë vërtet organike dhe çfarë natyrale ka ende mjegull. Numri i operatorëve në proces apo të certifikuar si organikë në Shqipëri është në rritje vit pas viti, ndërsa 1/4 e prodhimit shkon për eksport. Shqiptarët “mburren” jashtë me bimët e tyre aromatike, ndërkohë në tregun shqiptar hapet i pari supermarket me produkte 100% bio…   Nga Deada Hyka   Nuk është […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of