Mes optimizmit dhe frikës për falimente

11/01/2021 10:24 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Dorina Azo Nertila Maho Blerina Hoxha   Si e presin ecurinë e aktivitetit sipërmarrjet kryesore në vend? Cilat janë parashikimet sipas sektorëve, që nga ndërtuesit për çmimet e apartamenteve. Frika e falimentimit për bizneset e shërbimit, si: baret, restorantet, ato të transportit, eventeve. Optimizmi i eksportuesve të bimëve mjekësore, sektorit të mobilieve, prodhuesve të çelikut e materialeve të ndërtimit, si dhe makinerive e pjesëve të këmbimit. Më pesimiste mbetet industria e tekstileve dhe e këpucëve, me këtë të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of