Mes optimizmit dhe pasigurise

27/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Ndonese ka arritur nje norme fitimi rekord, British Airways dhe gjithe biznesi i fluturimeve mbeten te kercenuara nga rritja e çmimeve te naftes British Airways raportoi rezultate financiare pozitive per vitin financiar qe u mbyll me 31 mars 2008. Fitimi operativ i shoqerise arriti ne 875 milion sterlina, me nje rritje prej 45% krahasuar me vitin 2007. Norma e fitimit arriti ne 10.0%, nga 7.1% qe ishte ne vitin e meparshem. Per here te pare qe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of