Mes rrezikut te kursit dhe rritjes se interesave

07/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ornela Liperi A duhet te shqetesohet biznesi, nga kredia ne valute. çfare ndodh ne rast se leku zhvleresohet ndaj eurosr Si pritet te jete tendenca e kursit te kembimit te lekut me euronr Po interesat e huase ne euro a do te shtrenjtohen me tejr Nje biznesi, qe paguan 1000 euro ne muaj kest kredie, dhe i ka te ardhurat ne leke, me kursin aktual (1 euro= 123 leke) i duhen 123 mije leke ne muaj nga te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of