Mes skepticizmit dhe optimizmit

07/01/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Drejt nje optike optimiste Flet Adrian Civici, ekspert i financave, rektor i UET          Problemet e vazhdueshme te sektorit te energjetikes jane problemet kryesore ne vend. Kriza energjitike u kushtezua jo vetem nga faktoret klimaterike, por edhe nga mosmenaxhimi i duhur i strukturave perkatese. Prodhimi i brendshem pati nje ulje qe mund te konsiderohet deri ne masen 50%, ndersa pjesa tjeter e energjise u sigurua nga importi. Ka po keshtu edhe nje ulje te ofertes e cila mund te konsiderohet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of