Mesazhet e gabuara te faljes

26/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Të gjithë janë përfshirë nga ethet e një amnistie dhe faljeje fiskale. Pasi kryeministri i vendit deklaroi pak javë me parë se kjo çështje po merret në konsideratë, përfaqësues të biznesit dhe institucioneve qeveritare (kryesisht Ministria e Financave) po diskutojnë seriozisht formën dhe mënyrën se si do të procedohet. Ministria e Financave ka hartuar një draft, i cili javën e kaluar iu shpërnda me shpejtësi të gjitha grupeve të interesit. Dy janë elementët kryesorë të tij, amnistia dhe falja. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of