Metalet bien nga shqetësimet për Europën

11/02/2013 4:04 PM 0 komente

Zinku ka shënuar rënie gjatë javës së kaluar, duke kryesuar tkurrjen e metaleve industriale, si rrjedhojë e shqetësimeve se kriza në Europë po përkeqësohet dhe mund të prekë kërkesën. Prodhimi industrial në Europë ra për të 16-in muaj radhazi në dhjetor, sipas raporteve më të fundit. Presidenti i Bankës Qendrore Europiane, Mario Draghi, tha se rreziqet për ekonominë e rajonit mbeten të larta. Zinku për dorëzimet në tre muaj ra 0.2% në 2,163 dollarë për metrik ton në Bursën e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of