Metalla: Përpunimi i mallrave në Portin i Durrësit me rëndësi strategjike, lëvizjet kërkojnë studime të thelluara

25/01/2021 8:10 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Transferimi i shërbimit të përpunimit të mallrave nga Durrësi në Porto Romano është një vendim strategjik dhe duhet trajtuar si i tillë, për shkak të rëndësisë strategjike që ka ky shërbim në ekonominë e vendit, tha inxhinieri Osman Metalla, profesor në Universitetin e Durrësit. Sipas tij, Porto Romano ka hapësirat për sheshe depozitimi kontejnerësh apo ngarkesash rifuxho, por nga ana tjetër duhet që këto terrene t’i ushtroheshin përmirësimit inxhinierik për sa i përket aftësisë mbajtëse. Infrastruktura lidhëse e kësaj […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of