Mikrofinanca u shërben më shumë se 600 mijë familjeve  

21/06/2021 10:19 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Herjola Spahiu, Drejtore e Përgjithshme e NOA   Misioni i mikrofinancës në shoqëri duhet kuptuar, së pari, në kontekstin e biznesit social, duke i dhënë akses në kredi asaj pjese të ekonomisë që është e përjashtuar nga shërbimet bankare. Herjola Spahiu, Drejtore e Përgjithshme e institucionit financiar NOA, thotë për revistën “Monitor” se institucionet e mikrofinancës janë si një hallkë e ndërmjetme, për të shërbyer klientët me informalitet dhe me rrezik të lartë dhe për t’i bërë ata […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of