Miliarda te bllokuara

04/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Laura çela Ngerçi i ndertimit do te vazhdoje edhe per disa vjet. Ne kryeqytet rezultojne te paregjistruar 500,000 tituj pronesie, nderkohe qe situata mund te zgjidhet pas 4 viteve Mungesa e titujve te pronesise, nje fenomen qe po demton shume sektorin e ndertimit, eshte ne shifra te larta ne te gjithe vendin. Nje pjese e mire e ndertimeve ne kryeqytet, ne rrethet e tjera te medha te vendit dhe ne bregdet eshte jashte regjistrit hipotekor, çka e ben […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of