Miliarderet e energjise

22/09/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRusia dhe SHBA kanë 38 nga 45 njerëzit më të pasur të Botës. Forbes rendit bosët rusë nga Abramovich te Mikhail Fridman që administrojnë miliardat e naftës dhe gazit Energjia është një industri e madhe. Në top listën e Forbes për 2000 kompanitë më të mëdha publike janë dhe 12 kompani të naftës e gazit dhe shërbimet publike. Gjigantë të naftës si Exxon Mobile, Royal Dutch Shell dhe BP janë në dhjetë më të mirat. Dhe kompanitë shtetërore të naftës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of